O kancelarii

Mecenas świadczy pomoc zgodną z obowiązującymi rozporządzeniami i ustawami. Nazwa zawodu pochodzi z łacińskiego słowa advocatus/advocare, które oznacza “wzywać na pomoc”, dlatego jego głównym zadaniem jest wspieranie klienta między innymi w temacie dotyczącym zakresu szkód górniczych. Kancelaria adwokacka z Katowic przyjmuje zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, nie tylko w relacjach sądowych, ale również pozasądowych. Porady prawne udzielane są w zakresie sporów budowlanych, tajemnic bankowych, odszkodowań związanych ze szkodami górniczymi, jak również upadłości konsumenckiej i nieważności kredytu.

Kancelaria prawna w Katowicach

Adwokat jest nastawiony na rozwiązywanie problemów biznesowych, jak i indywidualnych. Może działać na rzecz osób fizycznych, a także firm o działalności jednoosobowej czy spółek, a nawet fundacji czy stowarzyszeń. Wszystkie powierzone adwokatowi i jego współpracownikom informacje są zachowywane pod względem poufności. Chociaż placówka powstała w 2020 roku, to jednak jej zespół działa na rynku od 2014 roku. Można tu skorzystać z porad dotyczących różnorodnych zagadnień.

Porady prawne

W kancelarii mecenas nie tylko może przyjąć klienta, którego będzie reprezentował przed instytucją sądową, ale również osobę, która zmaga się z problemem o charakterze prawnym. Nie tylko może służyć poradą, ale również doprowadzić do porozumienia skłóconych stron przed złożeniem pozwu do sądu. W Katowicach działają adwokaci zajmujący się różnymi dziedzinami prawa.

Gdzie znajduje się kancelaria?

Adwokat Piotr Bosowski przyjmuje w placówce zlokalizowanej na rogu ul. Olimpijskiej i alei Wojciecha Korfantego w Katowicach. Dostępny jest darmowy parking przy Al. Korfantego. W okolicy znajduje się Spodek, biurowce KTW oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. W sprawie porad i konsultacji można się kontaktować telefonicznie lub za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej.

Kancelaria jest powiązana z kancelarią adwokacko-radcowską: Pirożek & Pirożek R. Pirożek, K. Pirożek, J. Wichura Sp. J.

Czym się zajmujemy? Zapraszamy do zakładki: oferta – tam znajdziesz więcej szczegółów. Możesz skorzystać też z poniższych bloków opisujących nasze specjalizacje:

Poznaj właściciela kancelarii Bosowski:

adwokat Katowice

adwokat Piotr Bosowski

Zajmuję się doradztwem i zastępstwem korporacyjnym, ze szczególnym naciskiem na sferę tajemnicy bankowej, kontaktów banku z instytucjami zewnętrznymi (sądami, prokuratorami, instytucjami zagranicznymi) i zajęć egzekucyjnych. Zastępuję przedsiębiorców budowlanych w sądowych sporach związanych z rozliczeniami realizowanych przez Nich inwestycji.

Zastępuję Klientów indywidualnych w sądowych i pozasądowych relacjach z bankami i przedsiębiorcami górniczymi.

Ukończyłem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, broniąc pracę magisterską pt. „Weksel własny – wybrane zagadnienia” pod kierunkiem prof. dr hab. P. Steca. 

W latach 2017-2020 odbyłem aplikację adwokacką pod patronatem adwokata Rafała Pirożka, a następnie zostałem wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach. 

Od roku 2016 jestem związany z Katowicką Kancelarią Pirożek & Pirożek. W latach 2014-2016 zdobywałem doświadczenie w Katowickiej Kancelarii adwokat Barbary Wcisło oraz Opolskiej Kancelarii „Adwokaci Zarębski, Zapotoczny, Boruszek, Konowalczuk”.

O kancelarii w mediach społecznościowych:

Kancelaria adwokacka Katowice